Specjalistyczny Ośrodek Terapii Skolioz i Wad Postawy Ortho–medica  istnieje od 2010 roku. Specjalizujemy się w profilaktyce i leczeniu skolioz oraz wad postawy.

Naszym celem jest uzyskanie jak najlepszego efektu rehabilitacji skolioz i wad postawy, który można osiągnąć przy odpowiednio wcześnie postawionej diagnozie. Wykorzystując ćwiczenia i techniki oparte o główne założenia poszczególnych metod, dążymy  do zatrzymania progresji wady.  Jest to niezmiernie ważne ponieważ odpowiednio prowadzona i systematyczna rehabilitacja może uchronić pacjenta przed zabiegiem operacyjnym.


Program terapeutyczny jest zawsze indywidualnie dopasowany do wieku, rodzaju i zaawansowania wady.


W procesie leczenia skolioz i wad postawy w codziennej pracy korzystamy z wiodących metod: PRESSIO, FITS, FED, PNF.

Nasi terapeuci

Piotr Żelazny

Piotr Żelazny - terapeuta ORTHO-MEDICAAbsolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale Fizjoterapii. Certyfikowany terapeuta licznych kursów i szkoleń z zakresu rehabilitacji ortopedycznej. Uczestnik wielu konferencji i sympozjów naukowych z zakresu rehabilitacji skolioz. Specjalizuje się w diagnostyce, profilaktyce i leczeniu wad postawy i skolioz.

Łukasz Belusiak

Absolwent Wydziału Fizjoterapii  Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Specjalizuje się w leczeniu skolioz i wad postawy.  Certyfikowany terapeuta kompleksowej diagnostyki i terapii wad postawy, skolioz wg. Koncepcji FITS. Uczestnik wielu szkoleń, warsztatów i konferencji związanych z profilaktyką, diagnostyką i terapią skolioz.

Dowiedz się więcej na temat naszej oferty
691 479 225