Metody

Jako jedyni w Warszawie proponujemy leczenie skolioz  stosując  metodę PRESSIO. Metoda ta z powodzeniem stosowana jest od ponad 30 lat. Została ona opracowana i wdrożona przez dr Janusza Łęczyńskiego i dr Andrzeja Zaleszczuka – pracowników Instytutu Matki i Dziecka w Rabce. W latach 90-tych wspólnie z dr Tomaszem Szurmikiem opracowali system ćwiczeń asymetrycznych przy pomocy asymetrycznego zestawu

Metoda FED* - stworzona przez profesora Santosa Sastre Fernandez'a wykorzystywana jest do zachowawczego leczenia skolioz i innych skrzywień kręgosłupa u osób w każdym wieku.

Głównie opiera się na zastosowaniu sterowanego komputerowo urządzenia oddziaływającego na kręgosłup poprzez zastosowanie trójpłaszczyznowych sił: F - fiksacji (stabilizacji), E – elongacji, D – derotacji (odkręcenia).

Metoda FITS (Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz) – została stworzona przez fizjoterapeutów dr n.med. Mariannę Białek oraz mgr Andrzeja M’hango. Opiera się ona na wykorzystaniu różnych technik z wielu metod fizjoterapeutycznych. Zostały one w odpowiedni sposób dostosowane oraz zmodyfikowane dla dobra i potrzeby pacjenta.

Dowiedz się więcej na temat naszej oferty
691 479 225